Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!

Forum - Mediere si mediatori.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJUTOR DRAGI COLEGI Banner-med-neutru


Subiecte similare
AJUTOR DRAGI COLEGI Birou-11
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Mediere si mediatori pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Forum - Mediere si mediatori. pe site-ul dvs. de bookmarking social

Parteneri
forum gratuit


AJUTOR DRAGI COLEGI

4 participanți

In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediatorciubotariuionela Mar Sept 10, 2013 9:30 am

Buna ziua

Dragi colegi am o speta cam dificila si am mare nevoie de ajutorul vostru!!!!!
Persoana care a venit astazi la biroul meu mi-a comunicat ca in anul 1980 a construit in fata blocului o magazie de lemne pe care de cativa ani a facut-o garaj (lucrare fara autorizatie cu toate ca a cerut concesiune de la primarie dar a fost refuzat) insa primaria de ceva timp a amplasat niste pubele cu gunoi langa garajul de lemn la max.1m, iar de curand la 3 noaptea s-a trezit omul cu garajul ars pana la temelie, iar in garaj era o masina noua (care avea doar RCA) care a ars la fel si niste anvelope. Mentionez ca persoana in cauza a facut nenumarate sesizari la primarie dar nu s-a intamplat nimik.... A venit la mediere cu scopul de a fi despagubit de catre primarie sau firma de pubele...problema este ca el nu are autorizatie, primaria se leaga de asta, iar firma de pubele este din alt judet cu contract la primaria localitatii clientului ce credeti ca este mai bine sa fac medierea cu primaria si firma de pubele sau doar cu primaria si ce sanse sunt pentru a fi despagubit??????

mediatorciubotariuionela

Data de inscriere : 10/09/2013

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediator74 Mier Sept 11, 2013 7:21 pm

Buna Ionela,

Situatia este oarecum la modul general prezentata, cel putin pentru mine.
Sa pot da un raspuns care sa-ti fie de ajutor ,daca nu ai nimic impotriva ,ma poti contacta pe mail /telefonic .
mediator74
mediator74

Data de inscriere : 16/01/2013
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

http://medierenarcisavilau.wordpress.com/

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediatorciubotariuionela Mier Sept 11, 2013 7:24 pm

cu mare drag vreau sa discutam daca imi comunicati si nr. de tel sau macar adresa de maill
va multumesc

mediatorciubotariuionela

Data de inscriere : 10/09/2013

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediatorciubotariuionela Lun Sept 16, 2013 12:26 am

Buna ziua
  Am revenit dupa ce astazi am discutat cu primarul localitatii despre problema descrisa, iar raspunsul acestuia a fost -  eu de ce sa il despagubesc daca nu a avut autorizatie pe acel garaj care a luat foc?"" Din punctul meu de vedere consider ca daca pagubitul al face o actiune in constatare a dpreptului de proprietate si cu ajutorul martorilor face dovada ca acel garaj il are din 1987, precum si sesizarile depuse la primarie pentru  concesiune cred ca ar avea castig, chiar daca mediere categoric nu se poate realiza avand refuzul clar ar primarului.
Totusi primaria de ce a tolerat atatia ani acea constructie pe domeniul public????? iar acum cand s-a intamplat aceasta nenorocire "se leaga de autorizatie??" sa inteleg ca oamenii raman cu paguba - iar primaria in ilegalitate punand in nas nu au autorizatie....ei bine dl primar nu le mai tolera
 Ce parere aveti????

mediatorciubotariuionela

Data de inscriere : 10/09/2013

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediator74 Lun Sept 23, 2013 10:24 pm

Buna ziua,

Datele mele de contact sunt vilau_narcisa@yahoo.com sau tel.0748/208.969.

Scuze pentru intarziere, nu am mai intrat pe forum.


O zi cu spor,
Narcisa
mediator74
mediator74

Data de inscriere : 16/01/2013
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

http://medierenarcisavilau.wordpress.com/

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de costa pol. Dum Oct 20, 2013 8:30 am

Am citit cu atentie ce ne rogi si vreau sa-ti transmit ca aceasta speta e de natura penala,nu poate fi solutionata prin mediere deoarece s-au produs pagube prin incendiere.Primaria nu are nimic in acest caz.

costa pol.

Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 61
Localizare : CS

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediator74 Lun Oct 28, 2013 6:08 am

Buna seara domnule Costica Martinescu,

Am sa va rog,daca exista elemente lipsa din descrierea doamnei care a postat anterior, ca pentru o buna intelegere a spetei ,sa detaliati sub aspectele savarsirii celor relatate.


Toate cele bune,
Narcisa Adelina VILAU
mediator74
mediator74

Data de inscriere : 16/01/2013
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

http://medierenarcisavilau.wordpress.com/

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de costica Dum Noi 10, 2013 6:52 am

buna nu vad o rezolvare amiabila a acestei probleme daca doresti cu adevarat rezolvare e doar in instanta

costica

Data de inscriere : 10/11/2013
Varsta : 61

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de mediator74 Lun Noi 11, 2013 2:21 am

Buna ziua,

Din pacate ,nu ma pot antepronunta fara sa cunosc in detaliu speta.

Toate cele bune,
Narcisa Adelina VILAU
mediator74
mediator74

Data de inscriere : 16/01/2013
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

http://medierenarcisavilau.wordpress.com/

Sus In jos

AJUTOR DRAGI COLEGI Empty Re: AJUTOR DRAGI COLEGI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum