Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!

Forum - Mediere si mediatori.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Banner-med-neutru


Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Birou-11
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Mediere si mediatori pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Forum - Mediere si mediatori. pe site-ul dvs. de bookmarking social

Parteneri
forum gratuit


Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator????

4 participanți

In jos

Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Empty Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator????

Mesaj Scris de gianinapop99 Joi Feb 13, 2014 12:17 am

Buna ziua,

Tocmai mi-am deschis biroul de mediere si am primit o oferta foarte buna de realizare site web la 59 Euro ce include:

Site web de forma Nume_Firmă.ro.cm;
Domeniu propriu (.com,.net, etc sau.ro.cm găzduit gratuit un an);
Înscrierea site-ului pe platforma SecondGlobe: Nume_Firmă. secondglobe.com/ (permanent, fără costuri de găzduire);
Design site standard SecondGlobe, optimizat pentru desktop și smartphone;
Serviciu de formulare şi prelucrare texte, imagini, filme pentru paginile site-ului;
Integrare cu rețelele de socializare (Facebook, Google +1, Twitter, Pinterest, YouTube;
Backup zilnic pentru site, baza de date;
Platforma de administrare care va permite editarea conţinutului site-ului fără alte costuri, oricând este necesar;
Optimizare pentru motoarele de căutare (SEO);
Timp de execuţie (48h - 72 h);
        Mentenanţă site, Suport site.

Am vazut ca au deja doi mediatori site
Mai multe informatii aflati la nr de tel 0740058079

VA ROT MULT SA IMI SPUNETI DACA AM VOIE SA MA PRMOVEZ INDIVIDUAL

gianinapop99

Data de inscriere : 13/02/2014

Sus In jos

Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Empty Re: Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator????

Mesaj Scris de jergen Joi Feb 13, 2014 10:04 pm

Eu imi doresc sa devin mediator dar din lege si din discutiile urmarite aici, stiu ca inca nu sunt eligibila pentru a deveni din moment ce nu am inca 3 ani in campul muncii. Iese mult mai ieftin sa apelezi la o firma care are preturi bune si este serioasa. Daca este cat decat cunoscuta, poti avea incredere in ei. Adica pentru servicii de genul acesta, indiferent despre ce site ar fi vorba, daca firma este serioasa merita sa apelezi la ea. Oferta, din cate vad pare ok, dar pentru acel pret ma tem sa nu fie un amator sau o firma cu angajati nu foarte experimentati sau care fac promovare "dupa ureche", cum se spune. Eu recomand Claus Web.ro pentru ca fratele meu a colaborat cu ei pentru un site mult mai complex si de 2 ani de zile taxa nu s-a marit, iar pozitia site-ului este buna, pe prima pagina. (industria textila). Daca stii metodele de promovare a unui site si ai citit si despre conditii si restrictii, atunci nu vad de ce nu ai putea face acest lucru. Sau, in mod legal, exista vreun impediment? Poate sa raspunda cineva mai competent in acest domeniu decat noi doua?

jergen

Data de inscriere : 14/01/2014

Sus In jos

Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Empty Re: Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator????

Mesaj Scris de Fanuta Lisman Joi Apr 03, 2014 9:12 am

desi cu oarece intarziere, vin si eu cu un raspuns, dar in ce priveste posibilitatea promovarii prin site. Sub aspectul costurilor, pentru un site bun este de lucru. La pretul Acela inteleg ca se ofera multe ... Smile.

Se poate face promovarea prin site, fara probleme in materia medierii. Cititi regulile de publicitate din ROF-ul Consiliului de mediere sa vedeti limitele (nu sunt foarte multe dar trebuie respectate).

Daca sunt o problema costurile, o optiune ar putea fi si realizarea unui blog pe una din platformele gratuite: BlogSpot sau wordpress unde va puteti descurca si singura.

Succes!

Fanuta Lisman
Fanuta Lisman
Admin

Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatimediatori.ro

Sus In jos

Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Empty Re: Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator????

Mesaj Scris de Lucian FRATES Mier Apr 23, 2014 2:36 am

Buna,
Este legal (vezi legea 192/2010) si recomandat mai ales ca esti la inceput de activitate. Reglemantarile in Lege sunt foarte clare si NU lasa loc la interpretare.
Sunt mediator, mi-am construit propriul site si efectele justifica efortul. Personal NU cred intr-un site de 59 Eur decat in situatia in care ai pagina de prezentare sau este un site de prezentare (vei avea o grafica si atat). Nevoia unui site de mediere este minim sa ai o zona de administrare sa iti urci articolele in cadrul unei pagini si sa iti creezi/editezi stergi paginile din site, ceva optiuni de SEO in zona de admin, cand creezi paginile, Descriere, MetaDATA si KEYWORDs, care sunt foarte importante. Este minimal.
Recomnad suplimentar: functiionalitati de genul newsletter, integrare cu LinkedIN, google, facebook, yahoo...etc, blog, si o arhiva publica de documente, materiale care pot raspunde la eventualele intrebari ale posibililor tai clienti - pret corect 450 Euro pt site
CONCLUZIE: poti sa ai propriul site, este legal si poti face campanii de email (informare cu diverse articole legate de mediere. (foloseste mailchimp care este gratuit si foarte usor de folosit)
Daca te mai pot ajuta / indruma cu ceva poti sa iei legatura cu mine fara retineri.

Lucian FRATES

Data de inscriere : 23/04/2014
Varsta : 49
Localizare : Brasov, Str. I.L.Caragiale, Nr. 6B

http://www.frates.ro

Sus In jos

Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator???? Empty Re: Este legal sa imi realizez propriul site web de mediator????

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum