Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!

Forum - Mediere si mediatori.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Problema aparuta in urma unui proces de mediere Banner-med-neutru


Problema aparuta in urma unui proces de mediere Birou-11
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Mediere si mediatori pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Forum - Mediere si mediatori. pe site-ul dvs. de bookmarking social

Parteneri
forum gratuit


Problema aparuta in urma unui proces de mediere

3 participanți

In jos

Problema aparuta in urma unui proces de mediere Empty Problema aparuta in urma unui proces de mediere

Mesaj Scris de 1criss Lun Mar 24, 2014 8:35 am


Am un litigiu de munca cu institutia la care lucrez:schimbarea locului de munca fara acordul meu.Am angajat un avocat care sa-mi sustina drepturile,acesta a facut un demers de mediere numai ca nu s-a prezentat la mediere.Institutia cu care am litigiu spune in intampinare"invocam exceptia de inadmisibilitate facand referire la legea 192/2006 art.2 alin 1 lit.a) f).
Ce sa inteleg de aici,ca avocatul meu mi-a facut mai mult rau?
Ce mai pot face?


1criss

Data de inscriere : 24/03/2014

Sus In jos

Problema aparuta in urma unui proces de mediere Empty Re: Problema aparuta in urma unui proces de mediere

Mesaj Scris de Fanuta Lisman Joi Apr 03, 2014 9:02 am

Invocarea inadmisibilitatii se poate face daca dumneavoastra (prin avocat) nu ati depus dovada informarii cu privire la mediere.

Din ce spuneti dumneavoastra, deduc faptul ca este posibil ca avocatul sa fi eliberat o astfel de dovada iar avocatul paratului sa nu o recunoasca. Din pacate, pe aspectele privind informarea inca lucrurile nu sunt clarificate la nivelul tuturor profesionistilor si apar practice neunitare.
Este posibil sa fie nevoie sa apelati la serviciile unui mediator, daca instant va intelege sa va acorde un termen in acest sens.
Fanuta Lisman
Fanuta Lisman
Admin

Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatimediatori.ro

Sus In jos

Problema aparuta in urma unui proces de mediere Empty Re: Problema aparuta in urma unui proces de mediere

Mesaj Scris de stoicam62 Mier Mai 07, 2014 6:04 am

Pot fi mai multe cauze pentru care a fost respinsa. Pentru un raspuns exact sunt necesare mai multe informatii!

stoicam62

Data de inscriere : 16/12/2012
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

http://www.mediator-stoica.com

Sus In jos

Problema aparuta in urma unui proces de mediere Empty Re: Problema aparuta in urma unui proces de mediere

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum