Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!

Forum - Mediere si mediatori.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mediator expert internazional Banner-med-neutru


Mediator expert internazional Birou-11
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Mediere si mediatori pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Forum - Mediere si mediatori. pe site-ul dvs. de bookmarking social

Parteneri
forum gratuit


Mediator expert internazional

2 participanți

In jos

Mediator expert internazional Empty Mediator expert internazional

Mesaj Scris de alfonsi Sam Ian 14, 2012 3:04 am

Ce parere aveti despre crearea unei specializari de mediere internazionala? What a Face

alfonsi

Data de inscriere : 14/01/2012

Sus In jos

Mediator expert internazional Empty Re: Mediator expert internazional

Mesaj Scris de alfonsi Sam Ian 14, 2012 3:12 am

ups cred ca am gresit tema, sunt noua pe forum.Dar daca tot veni vorba putem formula altfel intrebarea:ce parere aveti despre ideea de colaborare internazionala pentru crearea unei culegeri de hotarari in cazuri transfrontaliere ?

alfonsi

Data de inscriere : 14/01/2012

Sus In jos

Mediator expert internazional Empty Re: Mediator expert internazional

Mesaj Scris de Fanuta Lisman Mier Ian 25, 2012 5:34 am

Se pare ca inca nu am revenit cu totii de prin vacante. Smile

Cred ca o colaborare la nivel international este una benefica.
Personal am avut cateva cazuri in care au apelat la biroul nostru pentru solutionarea divortului, in unele fiind vorba si de copii implicati.

In ceea ce priveste specializarea, cred ca desi nu pare o specializare in adevaratul sens al cuvantului, cred ca sunt anumite cunostinte pe care trebuie sa le dobandesca mediatorul implicat in cauzele transfrontaliere.


Fanuta Lisman
Fanuta Lisman
Admin

Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatimediatori.ro

Sus In jos

Mediator expert internazional Empty Re: Mediator expert internazional

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum