Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!

Forum - Mediere si mediatori.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Puncte /an formare continua Banner-med-neutru


Puncte /an formare continua Birou-11
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Mediere si mediatori pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Forum - Mediere si mediatori. pe site-ul dvs. de bookmarking social

Parteneri
forum gratuit


Puncte /an formare continua

4 participanți

In jos

Puncte /an formare continua Empty Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de elenadeverde Mier Apr 20, 2011 8:22 am

Buna seara,

As dori sa stiu cate puncte profesionale de formare continua trebuie sa realizeze pe an un mediator si unde se gaseste stipulat acest lucru.
Multumesc!

elenadeverde

Data de inscriere : 26/03/2010

Sus In jos

Puncte /an formare continua Empty Re: Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de judiciarius Mier Apr 20, 2011 11:28 pm

EXTRAS DIN PROCESUL-VERBAL al Sedintei Ordinare a CM - 19.02.2010
"[...] Membrii CM sunt de acord în unanimitate ca până la data de 31 decembrie 2011
mediatorii autorizaţi înscrişi în Tablou până la 31 decembrie 2009 trebuie să facă
dovada acumulării de minim 40 de puncte profesionale prin formare continuă, activităţi
academice sau participări la evenimente recunoscute de CM în domeniul medierii.
Participarea la cursuri, conferinţe sau alte activităţi academice recunoscute de CM în
vederea acumulării punctelor profesionale poate fi realizată în perioada 31 mai 2008 - 31
decembrie 2011.[...]"
judiciarius
judiciarius

Data de inscriere : 19/03/2010
Varsta : 45
Localizare : Onesti, Bacau

http://wwww.acjb.ro

Sus In jos

Puncte /an formare continua Empty Re: Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de elenadeverde Vin Apr 22, 2011 12:09 am

Multumesc,

Dar in situatia in care sunt autorizata din decembrie 2010?

elenadeverde

Data de inscriere : 26/03/2010

Sus In jos

Puncte /an formare continua Empty Re: Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de smaranda Lun Apr 25, 2011 5:38 am

Din cate imi aduc aminte sunt exceptati in a acumula acest numar de puncte mediatorii in primul an de la autorizare, adica incepand cu decembrie 2011 ar trebui sa incepeti a acumula puncte. Daca am gresit sa ma corecteze cineva.

smaranda

Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Puncte /an formare continua Empty Re: Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de elenadeverde Lun Apr 25, 2011 5:56 am

Multumesc,

Dar as dori sa stiu si care sunt consecintele in situatia in care nu acumulezi aceste puncte?
Din cate inteleg, nu prea este stabilit clar acest aspect legat de puncte...nu inteleg...se modifica in fiecare an,este stabilit clar cate puncte trebuie sa acumulezi pe an....

elenadeverde

Data de inscriere : 26/03/2010

Sus In jos

Puncte /an formare continua Empty Re: Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de gelu_predescu Dum Sept 08, 2013 6:41 pm

Buna ziua
Am fost autorizat anul acesta in luna mai si am inceput activitatea la 01. 06. Din cate stiu in primul an de activitate (autorizare) sunt exceptati in acumula puncte profesionale de formare continua (20 sau 40 de puncte ?). va rog daca se poate un raspuns.
Multumesc !

gelu_predescu

Data de inscriere : 18/05/2013

Sus In jos

Puncte /an formare continua Empty Re: Puncte /an formare continua

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum