Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!



Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Forum - Mediere si mediatori.
Bine ati venit pe Forum.
Suntem onorati de vizita dumneavoastra.

Pentru a va inregistra, nu trebuie sa fiti nici mediatori, nici juristi si nici de o alta profesie in legatura cu medierea.

Va aflati intr-un litigiu (civil, comercial, penal), sunteti in conflict cu o persoana (fizica sau juridica) si nu cunoasteti procedura medierii?

Vizitati subiectele abordate pe forum si daca nu va ofera un raspuns satisfacator, adresati propriile dumneavoastra intrebari.

Vă vom răspunde, în limitele pe care ni le permite legea (a se vedea Regulamentul).

Mulţumim de înţelegere şi vă aşteptăm!

Forum - Mediere si mediatori.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Banner-med-neutru


Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Birou-11
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Mediere si mediatori pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Forum - Mediere si mediatori. pe site-ul dvs. de bookmarking social

Parteneri
forum gratuit


Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010.

3 participanți

In jos

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Empty Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010.

Mesaj Scris de Fanuta Lisman Mar Iun 29, 2010 11:34 am

Cateva impresii personale de la conferinta le-am exprimat intr-un articol pe blog, aici: Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Impresii personale (I).

Desi mi-a fost greu să identific multi colegi in sala, cred ca printre membrii forumului avem colegi care au fost prezenti. Astfel, am putea impartasi cateva impresii personale, in urma discutiilor purtate in cadrul conferintei/seminarului.

În opinia mea, s-au desprins cateva idei esentiale, printre care:

- institutia medierii este confundata cu alte institutii ADR,
- se cunosc foarte putine lucruri din domenioul medierii din Romania,
- mediul bancar are o oarecare disponibilitate de a acorda credit medierii si mediatorilor insa, in opinia mea, asteapta sa le castigam increderea,
- desi nu se stie prea bine ce facem, care sunt limitele la mediere, se stie foarte bine ca trebuie sa ne specializam,
- alte idei, pe care va astept, stimati colegi, sa le conturati in continuare.

P.S. O nevoie pe care am resimtit-o, acut, inca de la inceputul dezbaterilor, a fost aceea ca noi, ca si corp al mediator, avem nevoie de intalniri intre noi, sa ne ”varsam focul” in familie pentru ca in discutiile cu alte profesii sa nu ne mai ciocnim intre noi, sa nu mai reiasa dezbinarea. Trebuie să invatam sa ne coagulam fortele, sa avem o voce unitara, daca dorim ca medierea sa functioneze.
Fanuta Lisman
Fanuta Lisman
Admin

Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatimediatori.ro

Sus In jos

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Empty Re: Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010.

Mesaj Scris de smaranda Mier Iun 30, 2010 8:56 am

Sunt de acord cu intalnirile, le putem fixa (poate suna ciudat) si la o terasa mai mare acum vara, mai ales ca din alte experiente avute nu vin toti, iar discutiile in grupuri mai mici nu sunt intotdeauna cele mai rele, pt. ca, dupa parerea mea dau ocazia tuturor sa-si spuna parerea!
Daca sunteti de acord ne-am putea intalni si este benefic sa ne vedem si fata in fata.

smaranda

Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Empty Re: Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010.

Mesaj Scris de Fanuta Lisman Mier Iun 30, 2010 7:42 pm

Smaranda, de acord cu tine. M-as bucura sa ne intalnim, poate sa si stabilim si o tema, de principiu, asupra careia sa purtam discutiile.
Am insa o rugaminte, trebuie sa scap si eu de licenta. Dupa data de 9 iulie, daca mai vin si alte propuneri, ne vedem.

Am chiar o propunere. Cine crede ca ar fi disponibil spre sfarsitul lunii iulie, sa ne dea de veste, chiar in acest topic. Daca sunt si propuneri de teme, ar fi excelent. Promit ca ma interesez de o locatie, nu foarte scumpa.

Daca sunt si alte propuneri, ar fi excelent.

Toate cele bune, tuturor.

Fanuta Lisman
Fanuta Lisman
Admin

Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatimediatori.ro

Sus In jos

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Empty CONFERINTA

Mesaj Scris de Tatu Tudor Dum Iul 04, 2010 8:01 am

Uniunea Mediatorilor Bancari si-a propus ca la sf. lunii august ori inceputul lunii septembrie sa organizeze la Bucuresti o conferinta cu participare larga.Veti fi anuntati din timp despre data si locatie.

Tatu Tudor

Data de inscriere : 30/12/2009

Sus In jos

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Empty Re: Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010.

Mesaj Scris de Fanuta Lisman Mier Iul 07, 2010 7:10 pm

Asteptam cu interes orice manifestare publica a mediatorior. Astfel de manifestari sunt utile in planul promovarii medierii si a mediatorilor.
Insa, pentru a beneficia de o imagine buna, trebuie sa fim foarte atenti la modul in care transmitem mesajele noastre, pentru ca oamenii sa dobandeasca incredeer atat in procedura medierii cat si in noi, ca si profesionisti.

In acest sens am si facut propunerile de a ne intalni, in mod nepublic, pentru a ne cunoaste intre noi si a incepe sa transmitem un mesaj unitar.

Mai mult decat atat, in cadrul unor intalniri informale, ne mai putem spune pasurile si totodata putem cauta solutiile de iesire din impas.

Asteptam in continuare propuneri din partea colegilor.
Fanuta Lisman
Fanuta Lisman
Admin

Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatimediatori.ro

Sus In jos

Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010. Empty Re: Conferinta ”Aplicarea Medierii in Relatia cu Sitemul Bancar” – 2010.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum